Strona z ciekawostkami. Fakty i mity. Czy wiesz, że? Pogromcy mitów.

Czy komary gryzą?

Czy komary kąsają? Komar czy komarzyca? Skąd tak dużo komarów? Dlaczego komary piją krew?

Komary w ostatnim czasie potrafią zepsuć niejeden letni wieczór. Ugryzienia po komarach swędzą jeszcze przez kilka dni po ukąszeniu. Tegoroczny wylęg komarów jest jednym z większych w ostatnich latach.

Jak kąsają komary i dlaczego?

Komarzyce kłują nas i wypijają naszą krew po kopulacji z komarem. Komarzyce wypijają krew i wydobywają z niej białko, które potrzebne jest do wytworzenia i złożenia jaj. Jaja komarzyc mogą czekać nawet kilka lat na wyklucie. Komarzyca w miejsce ukłucia wstrzykuje swoją ślinę, aby łatwiej było jej wysysać krew. Ślina powoduje, że krew nie krzepnie. Bąble powstające po ukłuciu i swędzenie spowodowane jest reakcją ludzkiego organizmu na uszkodzenia.

Złożone przez komarzyce jaja czekają nawet kilka lat na wyklucie. Gdy pogoda sprzyja (pojawiają się obfite deszcze) jaja komarzyc trafiają do zbiorników wodnych i tam przepoczwarzają się, by osiągnąć swój finalny stan.

W Polsce żyje 49 gatunków komarów, ale nie wszystkie zagrażają człowiekowi.

Samce komara odżywiają się nektarem kwiatów. Krew człowieka jest potrzebna samicom – znajdują w niej białka potrzebne do rozwoju jaj.

Źródło: https://www.medonet.pl/zdrowie,komary–ktore-mecza-nas-w-tym-roku-czekaly-kilka-lat–by-sie-wylegnac–dlaczego-,artykul,17451061.html?utm_source=l.facebook.com_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Czy ta ciekawostka jest interesująca?
Jeśli spodobał Ci się artykuł, udostępnij go
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
进球库

初来乍到,多多关照!消灭新冠,人人平安!

 
pornpics.win

COVID-19 is raging.
Are you ok

 
pornpics

Wish you good health, dear

 
择偶网

新冠肆虐,注意安全!

 
pornpics

Wish You All The Best In 2021!

 
言情库

不知道说什么好,还是祝疫情早点结束吧!

 
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x