Strona z ciekawostkami. Fakty i mity. Czy wiesz, że? Pogromcy mitów.

Jak się uratować w spadającej windzie?

Któż to nie miał kiedyś wizji, że znajduje się w windzie, która bez zahamowań pędzi w dół? Wizja ta może przerodzić się do fobii w której to mamy strach przed skorzystaniem z windy. Wypadki zdarzają się bardzo rzadko, więc bez obaw korzystajcie z wind. Gdy już dojdzie do niebezpiecznej sytuacji mamy dla Was poradę, która zwiększy Wasze szanse na przeżycie!

Jak zachować się w spadającej windzie?

Aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie musisz położyć się plackiem na brzuchu oraz rozłożyć ręce i nogi, Twoje ciało musi mieć kształt gwiazdy. Dzięki temu zwiększysz swoją powierzchnię i zamortyzujesz uderzenie windy o ziemię całym swoim ciałem. Jeśli posiadasz jakiś bagaż, to połóż się na niego. Dodatkowo zamortyzuje on uderzenie.

Średniej wielkości winda spadająca z 20 pięter osiągałaby prędkość ponad 151 km/ h przed uderzeniem w ziemię, podczas gdy prędkość skoku przez człowieka wynosi około 5 km/h.

źródło: https://www.news.com.au/lifestyle/real-life/true-stories/three-tricks-to-save-your-life-if-youre-stuck-in-a-falling-lift/news-story/498e2c371fe47f4ab77b695b93e342a8

Czy ta ciekawostka jest interesująca?
Jeśli spodobał Ci się artykuł, udostępnij go
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x