Strona główna » Ile procent Rosjan wierzy, że słońce kręci się wokół ziemi?

Ile procent Rosjan wierzy, że słońce kręci się wokół ziemi?

Czy słońce kręci się wokół ziemi? Czy ziemia kręci się w okół słońca?
Mikołaj Kopernik opracował i opublikował w 1543 roku model astronomiczny zwany heliocentryzmem. W tym to roku Kopernik wyparł dotychczasowy model geocentrycznej filozofii Świata.

Model heliocentryczny głosi, że słońce znajduje się w jej środku Wszechświata, a reszta planet (w tym Ziemia) krążą w okół Słońca.
Współcześnie teoria głosi, że Słońce jest w centrum Układu Słonecznego.

Model geocentryczny głosi, że to Ziemia znajduje się w centrum Wszechświata, a reszta ciał niebieskich (Słońce, Księżyc oraz inne planety) krążą wokół Ziemi.

Ile procent Rosjan wierzy w model geocentryczny?

Aż 32 proc. Rosjan sądzi, że to Słońce obraca się dookoła Ziemi. Znaczny odsetek Rosjan twierdzi również, że ludzie i dinozaury żyły na Ziemi razem. Wynik ten został opublikowany na podstawie przeprowadzonej ankiety.

Ankietę przeprowadził państwowy instytut badawczy VsTIOM. Wzięło w niej udział 1600 mieszkańców różnych rejonów Rosji. Oprócz określenia miejsca naszej planety w Kosmosie, badani mieli spory problem z umiejscowieniem ludzi i dinozaurów w czasie. Według 29 proc. badanych pierwsi ludzie żyli na Ziemi razem z dinozaurami. 55 proc. ankietowanych wierzy też, że jedynym źródłem radioaktywności jest działalność człowieka. Mężczyźni wypadli nieco lepiej od kobiet.

Źródło: https://www.newsweek.pl/swiat/rosja-13-rosjan-wierzy-ze-slonce-krazy-dookola-ziemi/jxd61s6

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *