Strona główna » Najbogatsi ludzie na świecie

Najbogatsi ludzie na świecie

Elon Musk właśnie stał się najbogatszym człowiekiem na świecie.

Elon Musk właśnie stał się najbogatszym człowiekiem na świecie, z majątkiem netto przekraczającym 185 miliardów dolarów.

Czwartkowy wzrost ceny akcji Tesli wypchnął Muska obok Jeffa Bezosa , który był najbogatszym człowiekiem od 2017 roku i jest obecnie wart około 184 miliardy dolarów. Wzrost bogactwa Muska w ciągu ostatniego roku oznacza najszybszy awans na szczyt listy bogatych w historii – i oznacza dramatyczny zwrot finansowy dla słynnego przedsiębiorcy, który zaledwie 18 miesięcy temu był na pierwszych stronach gazet za szybkie spalanie gotówki Tesli i jego osobistą dźwignię przeciwko Akcje Tesli.

Musk rozpoczął 2020 rok, wart około 27 miliardów dolarów i ledwo znalazł się w pierwszej 50 najbogatszych ludzi.

Rosnąca cena akcji Tesli – która wzrosła ponad dziewięciokrotnie w ciągu ostatniego roku – wraz z jego hojnym pakietem wynagrodzeń zwiększyła jego wartość netto o ponad 150 miliardów dolarów.

W międzyczasie cena akcji Amazona pozostała bardziej stonowana ze względu na możliwość zwiększenia regulacji ze strony Waszyngtonu.

Elon Musk wyprzedził Warrena Buffetta w lipcu, stając się siódmą najbogatszą osobą. W listopadzie Musk wyprzedził Billa Gatesa, aby stać się drugą najbogatszą osobą. Musk zyskał więcej majątku w ciągu ostatnich 12 miesięcy niż cała wartość netto Billa Gatesa wynosząca 132 miliardy dolarów.

Akcje Tesli były ostatnio sprzedawane za około 790 USD, co oznacza wzrost o ponad 4% w czwartek. Wartość rynkowa firmy wzrosła do 737,6 miliardów dolarów.

źródło: https://www.cnbc.com/2021/01/07/elon-musk-is-now-the-richest-person-in-the-world-passing-jeff-bezos-.html

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *